Кваліфікований надавач довірчих послуг ДІЯ

Доводимо до Вашого відома, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 29 квітня 2020 року № 345 «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг» (далі - Постанова).

Положеннями Постанови запроваджено експериментальний проект щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг (далі — експериментальний проект), учасниками якого є ДП «НАІС», що належить до сфери управління Міністерства юстиції, та ДП «ДІЯ», що належить до сфери управління Міністерства цифрової трансформації.

Окрім того, положеннями Порядку проведення експериментального проекту щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг, затвердженого Постановою (далі - Порядок) визначено, що повноваження кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг "АЦСК органів юстиції України" передаються від ДП "НАІС" до ДП "ДІЯ". 

Таким чином, на виконання Порядку між ДП «НАІС та ДП «ДІЯ» укладено угоду від 15.05.2020 про заміну сторони в Договорі про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (далі - Угода). В результаті укладення Угоди відбувається заміна сторони за укладеними ДП «НАІС» договорами про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (далі - Договори) із користувачами, а саме – замість сторони, що визначена в Договорах, як надавач ДП «НАІС», всі права та обов’язки за Договорами переходять до ДП «ДІЇ », як нового надавача. Якщо користувач бажає відмовитись від подальшого обслуговування його кваліфікованих сертифікатів новим надавачем ДП «ДІЯ», то необхідно подати ДП «НАІС» заяву форма та порядок подання якої визначенні в Угоді.

Слід зазначити, що Угода відповідно до статей 633 та 634 Цивільного кодексу України, є публічним договором приєднання та укладається шляхом приєднання користувачів до всіх його умов. Таким чином, користувачі приєднуються до умов Угоди, шляхом мовчазної згоди, відповідно до частини третьої статті 205 Цивільного кодексу України. Тобто користувачі, які мають діючі кваліфіковані сертифікати, сформовані кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг "АЦСК органів юстиції України", без додаткових оплат, автоматично стають користувачами послуг кваліфікованого електронного підпису від нового надавача ДП «ДІЯ» та з 29.05.2020 продовжують безперервно обслуговуватися ДП «ДІЯ» відповідно до умов Договору.

Завантажити Угоду підписану електронними підписами можливо тут.

ПЕРЕЙТИ ДО САЙТУ Надавача