News archive
Регламентні роботи
Шановні користувачі СЕВ ОВВ!
Звертаємо вашу увагу, що 04.02.2023 та 05.02.2023 Система електронної взаємодії органів виконавчої влади буде недоступна для використання у зв'язку з проведенням регламентних робіт. Запланований час з 10-00 до 14-00.
Дякуємо за порозуміння!
Як зареєструвати проєкт міжнародної технічної допомоги? Підкаже Гід з державних послуг
Плануєте зареєструвати проєкт міжнародної технічної допомоги і не знаєте які послуги для цього потрібні? Ми підготували добірку послуг, які можуть знадобитися під час планування отримання міжнародної технічної допомоги:
Реєстрація проєктів (програм) міжнародної технічної допомоги
Перереєстрація проєктів (програм) міжнародної технічної допомоги
Акредитація виконавця (юридичної особи - нерезидента)
Реєстрація представництва донорської установи в Україні
Переакредитація виконавця (юридичних осіб - нерезидентів)
Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді майна, робіт і послуг, прав інтелектуальної власності, грантів, інших ресурсів, не заборонених законодавством, у тому числі стипендій.
“Ноутбук кожному вчителю”: Мінцифра та МОН створили дашборд проєкту, де кожен зможе відстежувати прозорість тендерів
Мінцифра та МОН цього року реалізують ініціативу “Ноутбук кожному вчителю”. В її межах 60 тисяч вчителів будуть забезпечені ноутбуками. З держбюджету виділили 980 млн гривень на закупівлю техніки.
Про це в колонці для УП.Життя пише Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Махінацій на держзакупівлях техніки у сфері освіти вистачає. Наприклад, створення особливих вимог до комп’ютерів, які може виконати лише один постачальник техніки, або прописування певних програм у технічну документацію (е-підручників чи систем управління навчанням). Це дозволяє максимально збільшити вартість комп'ютерів, що також усуває конкурентів під час торгів.
Ноутбуки мають бути сучасними, з камерою, ефективним процесором та можливістю під’єднатися до мережі за допомогою кабелю або Wi-Fi. Щоб уникнути закупівлі неякісної техніки та монополій, МОН прописав чіткі вимоги до комп’ютерів та тендерів, що допоможе уникнути значних корупційних ризиків. Також надані спільні рекомендації до тендерних вимог, де, зокрема, встановлена очікувана вартість — 20 тис. грн. Ціна прорахована відповідно до наказу Мінекономіки № 275.
“Різні цільові субвенції з держбюджету виділяються щороку, однак часто громади не використовують їх повною мірою. Наприклад, деякі з них використані лише наполовину. Інші — ще менше. Важливо, що якщо області не витратять субвенцію цьогоріч, то вона не залишиться в них у бюджеті на наступний рік і вони не зможуть використати її на щось інше”, — зазначив Федоров.
Щоб унеможливити корупцію та зробити процес закупівель максимально прозорим, команда Мінцифри створила публічний дашборд. Це інтерактивна мапа України, де кожен може контролювати, як ОДА використовують надану можливість та за яку ціну придбають техніку.
Комп’ютери закуплять усі 24 області та м. Київ. Ноутбуки будуть розподілені відповідно до кількості школярів в області. У квітні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, в якій затверджені порядок і умови розподілу субвенції. Оголошення тендерів та їх проведення відбудеться впродовж липня-серпня, а вже до кінця року ноутбуки мають бути у вчителів.
Оголошено тендер на розробку англомовної версії порталу Дія
Мінцифра прагне перетворити держпослуги на зручний та зрозумілий сервіс для кожного — як для українців, так і для іноземців.
Тому Академія електронного управління Естонії оголосила тендер на модернізацію платформи управління електронними послугами та електронного кабінету користувача, що є складовою порталу Дія.
Мета тендеру — створити англомовну версію порталу Дія, щоб е-послуги могли отримувати громадяни інших країн та українці, що перебувають за кордоном.
З переможцем тендеру буде укладений рамковий контракт на 22 місяці. Подати заявку можна до 13 серпня 2021 року.
Ознайомитися з умовами участі та технічними вимогами, а також подати заявку можна на порталі публічних закупівель Естонії за посиланням: https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/3432816/general-info
11,2 млн разів українці скористалися е-підписом на ресурсах Мінцифри від початку року
Використання електронного підпису під час оформлення різних видів документів стає все популярнішим. Лише від початку року ресурсами Мінцифри для ідентифікації, накладення та перевірки е-підпису скористалися 11,2 млн разів.
Про це заявила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська під час сесії Всеукраїнського форуму “Україна 30” на тему: “Цифровізація як невід’ємна складова сфери трудових відносин”.
“Торік усе, що сьогодні сприймається як звичний формат роботи, здавалося майже неможливим. 2,7 мільярда людей у результаті пандемії опинилися в умовах обмежувальних заходів. Це чотири з п’яти працівників глобального ринку праці. Показово, що люди вчаться працювати віддалено. У попередні роки найбільші проблеми були в комунікації та співпраці (20%), тоді як у 2021 році це лише 16%”, — зазначила Людмила Рабчинська.
За 2020 рік в Україні скористались 3,9 млрд разів електронними підписами та печатками на кваліфікованих сертифікатах. Це на 134% більше, ніж у 2019 році.
Мінцифра спрощує всі державні процеси та вже з вересня починає впровадження режиму “без паперів”. Електронний підпис — один із найважливіших елементів доступу до всіх переваг цифрового світу. Це дозволить більшій кількості людей без перешкод користуватися діджитал-технологіями в щоденних справах, комунікації та бізнесі.